Kalėdinės Eglutės Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

Kalėdinė eglutė – tai svarbiausias Kalėdų atributas. Kai eglė įžengia pro namų duris, šventinė atmosfera užpildo visus namus ir užburia jų gyventojus. Taigi, kad viskas vyktų sklandžiai, SilverTree.lt komanda nori pasidalinti keliais patarimais, kurie padės tinkamai prižiūrėti Kalėdų eglę ir išvengti netikėtų siurprizų, tokių kaip: spyglių nubyrėjimas bei eglutės nudžiūvimas.

Eglutės, kaip rožės, vysta natūraliai

Visų pirma, turime suprasti, kad eglutės – tai natūralūs kūriniai, tad kaip ir kiti augalai (pavyzdžiui, rožės) per laiką nuvysta.

Vadinamieji daniški kėniai (lot. Nordman Fir) kambario temperatūros patalpoje pradeda vysti jau pirmą savaitę. Dažniausiai daniški kėniai nemeta spyglių, tad nors ir apvytę, jie gali puošti ir džiuginti Jūsų namus. Šios rūšies eglutės neparudavusios ir neapvytusios kambario temperatūroje gali išlikti iki 3 savaičių, priklausomai nuo patalpos temperatūros ir drėgmės.

Tradicinės lietuviškos eglės (lot. Picea Abis) yra linkusios mesti spyglius – byrėti. Savo spyglius tradicinės eglės pradeda mesti jau pirmą savaitę, po įnešimo į Jūsų namus. Kambario temperatūroje tradicinės eglutės laiko spyglius iki 3 savaičių priklausomai nuo patalpos temperatūros ir drėgmes.

Kaip ir žmonės, eglutės turi savo įpročius. Visos eglutės žiemos metu apsisaugojimo tikslais „užmiega“, tad įneštos į namus ir pajutusios žymų temperatūros pokytį, jos patiria stresą ir pradeda „atbusti“ ir tuo pačiu vysti. Tai yra neišvengiamas ir natūralus reiškinys, ir mes, žmonės, šiam reiškiniui pasipriešinti negalime. Tiesa, šį reiškinį galime „pristabdyti“ tinkamai prižiūrėdami eglutes, todėl apie tai ir pakalbėkime.

Kada įsigyti ir kaip prižiūrėti eglutes

Kodėl žmonės kalėdiniu laikotarpiu puošiasi dvi eglutes?

Jeigu turite galimybę, stenkites laikyti Kalėdų atributą kuo toliau nuo šilumos šaltinių, tokių kaip radiatorius, šildomos grindys, židinys ir t.t. Esant aukštai kambario temperatūrai, medelis daug greičiau išsausėja, todėl vertėtų ir į tai atkreipti dėmesį. Norime patikslinti, kad eglutė neturėtų stovėti šalia židinio, tačiau tame pačiame kambaryje puošti jūsų kambarį kalėdinė eglutė tikrai gali. Jeigu jūsų namuose yra šildomos grindys, tai rekomenduojame eglutę statyti ant pakloto ar pakylos. Taip pat svarbu suprasti, kad tai yra gyvas augalas, todėl natūralu, kad bėgant laikui eglutės vytimo neišvengsime.

Tinkamas laikas puošti kalėdines eglutes, kai planuojama puošti vieną eglutę

Planuojant turėti vieną eglutę, būtų pravartu suplanuoti tam tinkamą laiką. Norint, kad eglutė išlaikytų tenkinančią formą ir „šviežumą“ ne tik Kalėdoms, bet ir Naujiesiems metams, jas puošti rekomenduojame ne anksčiau kaip gruodžio 15 dieną. Lietuviškas tradicines egles rekomenduojame puošti dar vėliau – nuo gruodžio 20 dienos. Nors tai gan vėlyvos dienos, tačiau tai nereiškia, kad reikėtų delsti rezervuoti eglutę.

Kada užsakyti eglutę?

Kiekvienais metais savo eglutes išparduodame vis anksčiau – dar nesulaukus Kalėdų. Todėl nevertėtų delsti iki paskutinės minutės, kad rezervuoti medelius. Eglutę rezervuoti rekomenduojame kuo anksčiau, net ir nežinant tikslios pristatymo datos ir laiko, nes atidėliodami rizikuojate negauti eglutės. Tai reiškia, kad vėliau paskubomis teks ieškoti kreivų paskutinės minutės eglių prekybos centruose. Užsakę eglutę, datą ir laiką galėsite lanksčiai keisti. Net jei ir pristatėme eglutę anksčiau, Jūs ją galite palaikyti balkone ar terasoje – taip  ji “neatsibus” iš miego būsenos ir dar nepradės vysti.

Eglutės laikymas lauko temperatūroje

Jeigu eglutę gavote anksti, likus daug laiko iki Kalėdų, rekomenduojame neskubėti ir eglutę kiek įmanoma ilgiau palaikyti lauke ar balkone. Esant vėsiai temperatūrai, eglutė išlieka miego būsenoje, todėl nepradeda vysti. Suprantame, jog namus užpildyti Kalėdų nuotaika norisi kuo anksčiau ir visi skuba pasipuošti žiemos šventėms pasipuošti dar lapkričio mėnesį, tačiau norint, kad eglutės sulauktų Kalėdų, reikėtų neskubėti. Eglutės, kurios laikomos vėsioje lauko temperatūroje (negalima laikyti ant tiesioginių saulės spindulių), savo pirminę išvaizdą išlaiko iki 3 mėnesių. Tiesa, eglutę lauke galite laikyti tiek supakuotą, tiek jau išskleistą ir papuoštą, taigi medelis jus galės džiuginti net ir lauke.

Eglutės laikymas kambario temperatūroje

Jeigu turite galimybę, stenkitės medelį laikyti kuo toliau nuo šilumos šaltinių: radiatoriaus, židinio. Jeigu namuose turite šildomas grindis, rekomenduojame eglutę statyti ant pakloto ar pakylos. Esant aukštai kambario temperatūrai, medelis daug greičiau išsausėja, todėl vertėtų ir į tai atkreipti dėmesį. Norime patikslinti, kad eglutė neturėtų stovėti šalia židinio, tačiau tame pačiame kambaryje puošti jūsų kambarį kalėdinė eglutė tikrai gali. Tačiau verta atsiminti, kad kuo aukštesnė temperatūra ir kuo sausesnė patalpa, tuo greičiau tradicinės lietuviškos eglutės nubyra, o kėniai apdžiūva. Taigi, svarbu suprasti, kad tai yra gyvas augalas, todėl natūralu, jog bėgant laikui eglutės vytimo neišvengsime.

Eglutės laistymas ir drėkinimas

Kalėdinės eglutės gali pasisavinti apie 1-2 litrus vandens, priklausomai nuo jos dydžio ir stovėjimo vietos. Pasistenkite įsigyti kalėdinės eglutės stovą, į kurį būtų galima įpilti vandens. Mūsų internetinėje parduotuvėje galite įsigyti specialų ilgaamžį stovą, kuris Jums padės išspręsti eglės pastatymo ir drėkinimo klausimą. Esame pastebėję, jog pasitaiko, kad dėl įvairių priežasčių eglutė vandens negeria, dėl to sunerimti tikrai neverta. Kadangi kėniai yra auginami drėgname jūriniame klimate, jie vandenį įsisavina ir per spyglius. Dėl šios priežasties, rekomenduojame naudoti vandens purkštuką, ir reguliariai drėkinti medelio spyglius. Tai daryt reikėtų 1-2 kartus per dieną.

Eglutės vazone priežiūra ir laikymas

Visos mūsų parduodamos eglutės su vazonu yra užaugintos vazone. Tai reiškia, kad jos nebuvo išrautos ar nukirstos ir tiesiog įstatytos į vazoną (tokios eglutės niekada neprigyja). Mūsų vazone augintų eglučių priežiūra ir laikymo rekomendacijos beveik nesiskiria nuo kirstų medelių laikymo rekomendacijų. Svarbu suprasti, jog norint vazone augintą eglutę – kėnį pavasarį pasodinti, reikia jį tinkamai prižiūrėti pagal mūsų rekomendacijas. Esminis skirtumas priežiūroje, lyginant eglutę vazone ir kirstą eglutę, yra tas,  kad norint vazone augintus kėnius sėkmingai atsodinti, nereikėtų jų per ilgai laikyti kambario temperatūroje. Rekomenduojame medelio vazone nelaikyti kambario temperatūroje ilgiau nei penkias dienas iš eilės. Palaikius medelį penkias dienas kambario temperatūroje, reikia jį išnešti į balkoną ar į lauką. Esant poreikiui, po savaitės vėl galima eglutę įsinešti į kambarį, tačiau po kelių dienų medelį vėlgi reikia išnešti į lauką.

Prisiminkite, kad kalėdinės eglutės – tai natūralūs kūriniai.

Daniški kėniai natūraliai vysta, o tradicinės lietuviškos eglės byra. Tad, norint išlaikyti eglutę “šviežią” ilgiau nei tris savaites, reikėtų ją laikyti lauke arba žemesnėje nei 20°C temperatūroje, medelį tinkamai prižiūrint.

Jaukių švenčių ir širdis džiuginančių eglučių! <3

0
    0
    Krepšelis
    Tuščias krepšelis