Eglutės priežiūra

Kalėdinės eglutės Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

Kalėdinė eglutė – svarbiausias atributas šventiniu laikotarpiu. Puošmena užpildanti namus jaukumu, laukimu ir šiluma. Todėl Silvertree komanda nori pasidalinti keliais patarimais, kurie padės tinkamai prižiūrėti Kalėdų eglę ir išvengti netikėtų siurprizų, tokių kaip: spyglių nubyrėjimas bei eglutės nudžiūvimas.

Kiek laiko gyvuoja eglutės

Visų pirma, turime suprasti, kad eglutės – gyvas medis, todėl laikui bėgant ima vysti.

Vadinamieji daniški kėniai (lot. Nordman Fir) kambario temperatūros patalpoje pradeda vysti jau pirmą savaitę. Dažniausiai daniški kėniai nemeta spyglių, tad nors ir džiūna, jie gali puošti ir džiuginti Jūsų namus. Šios rūšies eglutės kambario temperatūroje gali išlikti žalios iki 3 savaičių, priklausomai nuo patalpos temperatūros ir drėgmės.

Tradicinės lietuviškos eglės (lot. Picea Abis) yra linkusios mesti spyglius – gali pradėti byrėti jau pirmą dieną, po įnešimo į Jūsų namus. Kambario temperatūroje tradiciniai medeliai laiko spyglius iki 2 savaičių priklausomai nuo patalpos temperatūros ir drėgmės.

Kadangi dirbame pagal išankstines kalėdinių medelių rezervacijas, eglutę rezervuoti rekomenduojame kuo anksčiau – net jei nežinote, kada tiksliai norėsite ją gauti. Pristatymo datą ir laiką visada galite keisti.Kadangi dirbame pagal išankstines kalėdinių medelių rezervacijas, eglutę rezervuoti rekomenduojame kuo anksčiau – net jei nežinote, kada tiksliai norėsite ją gauti. Pristatymo datą ir laiką visada galite keisti.

Kiekvienais metais savo eglutes išparduodame vis anksčiau. Todėl nevertėtų delsti iki paskutinės minutės, kad vėliau paskubomis netektų ieškoti bent vidutiniškos išvaizdos eglės prekybos centruose.

Taupykime Jūsų brangų laiką kartu!

Kada puošti eglutę

Kiekvienais metais ryškėja tendencija kuo anksčiau puoštis Kalėdoms.

Norint, kad šventiniai medeliai išlaikytų tenkinančią išvaizdą ir „šviežumą“ ne tik iki Kalėdų, bet ir Naujųjų metų, rekomenduojame:

  • Kėnius puošti ne anksčiau kaip gruodžio 15 dieną;
  • Lietuviškas tradicines egles dar vėliau – nuo gruodžio 20 dienos. 

Tačiau, jei norite pagrindiniu šventiniu atributu džiaugtis ilgesnį laikotarpį, galite medelius laikyti balkone ar terasoje. Eglutes lauke galima laikyti tiek supakuotas, tiek išskleistas ir papuoštas. Esant vėsiai temperatūrai, medeliai išlieka žiemos miego būsenoje, todėl savo pirminę išvaizdą gali išlaikyti net iki 3 mėnesių!

O jeigu visgi norite tobula žaliaskare džiaugtis ilgesnį laiką viduje, kambario temperatūroje – tokiu atveju rekomenduojame rezervuoti 2 medelius su skirtingomis pristatymo datomis. Pirmąją eglutę išvešime pristatydami antrąją, o pastarąją – pasirinkta išvežimo tvarka.

Eglutės priežiūra

Tiek kėniai, tiek lietuviškos eglės kambario temperatūroje “pabunda” iš žiemos miego. Todėl svarbu juos laikyti kuo toliau nuo šilumos šaltinių:

  • Radiatorių;
  • Židinio;
  • Šildomų grindų (po stovu patieskite paklotą arba pakelkite ant pakylos).

Kuo aukštesnė temperatūra patalpoje, medeliai tuo greičiau išsausėja. Norint, kad eglutės kuo ilgiau išliktų šviežios, vertėtų pamažinti įprastą kambario temperatūrą bent iki 20 laipsnių. 

Taip pat, labai svarbu nuolat drėkinti eglutes.

Priklausomai nuo dydžio ir stovėjimo vietos (patalpos), jos gali pasisavinti iki 1-2 litrų vandens per parą. Todėl kirstiems medeliams reikalingas stovas su vandens talpa.

Mūsų internetinėje parduotuvėje galite įsigyti specialų ilgaamžį stovą, kuris Jums padės išspręsti eglės pastatymo ir drėkinimo klausimus.

Pasitaiko, kad dėl įvairių priežasčių eglutė vandens negeria, dėl to sunerimti tikrai neverta. Kadangi kėniai yra auginami drėgname jūriniame klimate, jie vandenį įsisavina ir per spyglius. Dėl šios priežasties, rekomenduojame naudoti vandens purkštuką, ir reguliariai drėkinti medelio spyglius. Tai daryti reikėtų 1-2 kartus per dieną.

Eglutės vazone priežiūra ir laikymas

Visos mūsų parduodamos vazoninės eglutės yra užaugintos vazonuose. Tai reiškia, kad jos nebuvo išrautos ar nukirstos ir tiesiog įstatytos į vazonus (tokie medeliai niekada neprigyja). 

Eglučių su šaknimis priežiūra ir laikymo rekomendacijos beveik nesiskiria nuo kirstų medelių, t.y. svarbu laistyti, purkšti spyglius vandeniu ir nelaikyti arti šilumos šaltinių. Papildomai galima ant vazone esančių žemių uždėti ledo kubelių – taip atvėsinsite eglutę ir sulėtinsite jos vytimo procesą.

Norėdami sėkmingai pavasarį atsodinti eglutes – kėnius su šaknimis – nereikėtų jų per ilgai laikyti kambario temperatūroje.Palaikius medelį penkias dienas namuose, reikia jį išnešti į balkoną ar į lauką. Esant poreikiui, po savaitės vėl galima eglutę įnešti į vidų. Tačiau itin svarbu neviršyti 5 dienų termino laikant eglutes vazonuose kambario temperatūroje.

0
Krepšelis
Jūsų krepšelis tuščiasGrįžkite į parduotuvę
Taip pat gali prireikti...